FASHION LIFESTYLE

KUIDAS GÜMNAASIUM ÜLE ELADA?

pluus Mohito // püksid Tom Tailor // kingad Jane Riided // kell Fossil
Uus kooliaasta on alanud ja nagu arvata võiski, oli esimene nädal juba üsna väsitav. Viimane aasta gümnaasiumis tekitab minus segaseid emotsioone. Ühelt poolt on lõpuni väga vähe jäänud, teiselt poolt tundub kõik kuidagi mõttetu. Ma tean, mida ma tahan teha ja mida mul selleks vaja läheb. Vastumeelsust tekitavad need ained, mis minu edasistes plaanides rolli ei mängi. Tegelikult peaksin ma päris õnnelik olema, et mul mingigi siht silme ees on, arvestades seda, et suur osa mu eakaaslastest on tuleviku suhtes üpris kõhklevad. Siinkohal räägin sellest, kuidas järjekordne kooliaasta võimalikult edukalt üle elada ja põgusalt puudutan ka oma tulevikuplaane.

Ei tule ilmselt suure üllatusena, et mood on minu teema ja jääb mind saatma kogu eluks. Paraku on Eestis üsna väike valik moevaldkonna erialasid ja seetõttu tahan minna Dream Foundation programmi kaudu Inglismaale, et õppida moejuhtimist ja -turundust (Ing fashion management/marketing). Täpsemalt räägin sellest kunagi hiljem, kui kõik juba kindlam on. Sellegipoolest on minu selle kooliaasta eesmärgid ja mõtted paljuski seotud juba järgmise kooliaastaga, sest otsused tuleb vastu võtta varakult ja tegutseda kiirelt. Plaanis on ühel hetkel hakata ka blogi mõlemas keeles kirjutama ja sellepärast on kõik uute postituste pealkirjad juba inglisekeelsed. 

Kuidas edukalt üle elada viimane kooliaasta?

  • Sea endale eesmärgid. Olgu need seotud kooli, töö, sõprade või üleüldse eluga, aitavad eesmärgid rajal püsida ja segastel aegadel meelde tuletada, mille poole Sa pürgid. Mina sean endale 9 kuuks 3 suuremat eesmärki. Sellel aastal on nendeks 1) oma tutvusringkonna suurendamine/uute inimestega tutvumine, mugavustsoonist välja astumine; 2) aktiivsem olemine, üritustest osavõtmine, väljas käimine jms; ja 3) keskendumine ülikooliks/edasiseks eluks vajalikule. 
  • Tee iga päev midagi, mis viib Sind lähemale eesmärgile. Jagan enda suured eesmärgid väikesteks osadeks, mida on lihtsam saavutada ja püüan iga päev tegeleda natukenegi blogiga, lugeda harivat raamatut, käia trennis või mis iganes teenib mind ka hiljem. 
  • Leia endale meelistegevus. Kool võib ajada hulluks, kui seda saab liiga palju. Et olla iga päev motiveeritud ärkama ja tegutsema, on hea, kui tead, et pärast kooli saad tegeleda sellega, mida tegelikult teha tahaksid. Hea muusika aitab ka alati meeleolu parandada.
  • Võta aega iseendale. Inimene on sotsiaalne olend, aga oluline on aegajalt olla ka omaette, et jõuda endas selgusele ja jääda kindlaks oma unistustele. Kasvõi kuum dušš või jalutuskäik üksinda võivad anda väga palju energiat ja taastada positiivsuse.
  • Jälgi edukaid inimesi. Ümbritse ennast selliste inimestega, kes toovad Sinus esile parima ja aitavad elus edasi. Minule meeldib väga palju aega ka YouTube‘s või blogimaailmas veeta. Kalyn Nicholson teeb väga motiveerivaid videoid ja igakord, kui tunnen motivatsioonipuudust, võtan lahti tema YT kanali.
  • Julge teha vigu. Kõik ei peagi alati hästi minema. Inimlik on teha vigu ja nendest õppida, sest need õppetunnid kujundavad Sinust selle, kes Sa oled ja aitavad leida õiget rada. Lisaks sellele ei saa kool su enesehinnangut lõhkuda, kui aktsepteerid ennast sellisena nagu oled.
12C girl power

xoxo

You may also like...

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga