KUIDAS RÕIVAPOES TÖÖTAMINE MIND MUUTIS?

Sellel suvel olin esimest korda päris ametlikult ja pikaaegselt (kelle jaoks on 3 kuud pikk aeg, kelle jaoks mitte…) tööinimene. Mulle avanes võimalus olla osa Põldma Kaubanduse perekonnast. Ma ei kahetse otsust veeta enamus oma suvest kaubanduskeskuses, sest see kogemus andis mulle inimesena nii palju juurde ja tõi selgust tulevikuplaanidesse. On ütlus, et “vali töö, mida armastad ja sa ei pea ühtegi päeva oma elus töötama”. Läksin tööle hea meelega ja lahkusin samuti positiivses meeleolus. Kui sind huvitavad riided või moemaailm üleüldiselt, soovitan kindlasti vähemalt mõnda aega riidepoes ennast proovile panna. Mina võtsin endaga kaasa oskused, mis ka muidu igapäevaelus kasulikud on.
 • Märkan detaile. Mida ja kuidas keegi kannab; kehakeel; kuidas suhtleb. Brändidele omased detailid.
 • Olen tolerantsem. Iga isiksus on omamoodi ja võõra puhul ei tea me kunagi inimese tegelikku tausta. Eelarvamuste põhjal kellegi suhtes oma hoiaku võtmine on automaatne tegevus, millele iga päev ei mõtlegi. Klienditeenindajana on kohustus iga klienti võrdselt kohelda ja selline mõtteviis saab harjumuseks, kui sellele pidevalt tähelepanu pöörata.
 • Otsin inimestes eripära. Erinevused teevad inimesi eriliseks. Nende eripärade märkamine aitab paremini aimu saada mõttemaailmast ja elustiilist. Eesmärk on teha iga inimese enesetunne paremaks kui see oli enne ja kohelda kõiki eriliselt.
 • Sain kasulikke teadmisi. Võrreldes varasemaga olen hakanud tähelepanu pöörama materjalide kvaliteedile ning õigele hooldusele, et riided võimalikult kaua ilusana säiliks. Õppisin vastavalt kehakujule valima õigeid lõikeid ja värvitoone.
 • Olen julgem ja avatum. Võõra inimesega esimest korda rääkides, ei oska me tavaliselt ette ennustada, kuidas keegi meile reageerib. Peab olema valmis ennast vastavalt sellele häälestada. Vestluse alustamine ja hoidmine nõuab loovust, järjepidevust ja entusiasmi. 
 • Ma ületasin ennast. Heade tulemuste saavutamiseks peab pingutama. Iga päev paremini kui eile. 
This summer I had my first chance to work at a clothing store. I don’t even regret spending most of my holiday in a shopping centre because this experience gave me so much and made me a lot more confident towards the future. They say that you should choose a job you love and you never have to work a day in your life. It’s so accurate as I woke up wanting to go to work and also finishing my day in a positive mood. In case you’re into fashion or clothing, I suggest you to try working in a clothing store for a while at least. Let me tell you what I learned.
 • I notice the details. What and how people wear something; how they speak; body language. etc. Details of different brands as well as merchandising. Even playlists…
 • I’m more tolerant. People are so different and you never know their stories. You’re obliged to serve every client equally. Focusing on that at work makes you used to it on every day basis as well.
 • I search for the singularity in each person. Everyone is different, noticing their speciality helps to understand their lifestyle. Goal is to make every person’s day better than it was before.
 • I got knowledge. I focus more on the quality of fabrics and taking good care of my clothes.I learned to choose clothing and the right colours based on body type and skin tone.
 • I’m more courageous and open minded. You never know how a complete stranger reacts when you start a converastion with them. You have to be prepared to get a similar vibe really quikly. Starting and keeping up a conversation takes creativity, consistency and enthusiasm.
 • I overcame myself. It takes an effort to achieve something. Every day you have to be better than yesterday.

xoxo

If you found it educating, inspiring or motivating, you can share it with your friends:

elokumel

Leave a Reply

Your email address will not be published.