MIKS ON VAJALIK NÄONAHKA HOOLDADA?

Kes ei tahaks olla tervislik nii seest kui väljast? Kõik teame, et tervislik toitumine tagab keha normaalse arengu ning hea väljanägemise. Kuid oluline on ka välispidiselt oma keha eest hoolitseda, et see säiliks võimalikult kaua terve ning elujõulisena. Sellest muidugi ei peaks kõik noored tüdrukud endale sisendama arusaama, et kõike seda peab tegema selleks, et olla ilus. Me ei tohiks ennast võrrelda teiste inimestega, sest igaühe organism on erinev ning reageerib väliskeskkonnale erinevalt. Siiski on mulle silma jäänud palju noori ja ilusaid neiusid, kes üritavad oma nahaprobleemide tõttu vähenenud enesekindlust tõsta paksu meigikihi kandmisega, kuid see ei ole lahendus.

V ä g a oluline on nahka igal õhtul korralikult puhastada, olgu see siis meigi maha võtmine või päeva jooksul kogunenud mustuse maha pesemine, sest päeva jooksul koguneb seda sinna päris palju. Minule meeldib kõigepealt kasutada näopuhastusgeeli ning seejärel eemaldada meigijäägid mitsellaarvee või meigieemaldiga. Praegu on kasutuses 2 erinevat puhastusgeeli – Mixa ja Puhas Loodus (mõlemad täiesti taskukohase hinnaga). Ja minu jaoks asendamatu mitsellaarvesi on Puhta Looduse rukkilille oma. Sellega tõmban ka kogu näo üle, et kindel olla, et nahk on enne niisutamist täielikult puhas. Ei taha ju, et mustus veel rohkem nahka imenduks ja probleeme tekitaks.

Pärast puhastust peab nahka ka niisutama, et taastada naha normaalne niiskustasakaal. Sest tõsi on, et puhastamisega väheneb ka naha loomulik kaitsekiht. Näokreem või -seerum annab nahale tagasi vajaliku niiskuse. Lisaks sellele on näo niisutamine vajalik kortsude ennetamiseks ja leevendamiseks, nahaärrituste ja punetuse vähendamiseks ning väliskeskkonna halbade mõjude (nt. külm, tolm, päike jne.) eest kaitsmiseks. Hetkel kasutan Madara Deep Moisture kreemi, mis on kuivale nahale fantastiline, kuid imeline on ka minu naha eelmine sõber HOIA looduskosmeetika näoseerum, mis sobib igale nahatüübile. Ka rasuse naha puhul ei tohi näokreeme ja -õlisid karta. Hea niisutaja vähendab pikemas perspektiivis üleliigset rasueritust, sest lihtsalt öeldes nahk saab aru, et välise niisutaja kasutamisel pole vaja nii palju rasu toota ja nahk muutub normaalsemaks. Eriti oluline on see just probleemse naha puhul, et vähendada ka ebameeldivate vistrike teket.

Reeglina jälgin, et mu nahahooldustooted oleksid võimalikult looduslikud ning nahasõbralikud. Võibolla annab mõni mittelooduslik toode kiirema ja efektiivsema tulemuse, kuid pikaajalisel kasutamisel toob rohkem kahju kui kasu.

Kuiva naha puhul on see hea, et aknet ei teki või on selle tekkimise tõenäosus väike. Minul isiklikult möödus sellessuhtes pubekaiga valutult ja ka praegu on ainult vahel harva mõni punn ennast mu näkku sisse seadnud. Üldjuhul kaovad need ka ühe-kahe päevaga. Üritan aeg-ajalt ikka näomaske ka teha, et poore sügavamalt puhastada ja naha siledust taastada. Tänu õigele hooldusele olen saanud loobuda ka igapäevase meigi kandmisest. Ainuke meik, mis igapäevaselt mu näkku läheb, on natuke kontuurimis-, sära- ja kulmupuudrit ning ripsmetušši. Nahk rõõmustab ja mina ka, kui hommikul 5 minutiga valmis saan 🙂

If you found it educating, inspiring or motivating, you can share it with your friends:

elokumel

2 comments to “MIKS ON VAJALIK NÄONAHKA HOOLDADA?”

You can leave a reply or Trackback this post.
 1. Kristiina - 15/05/2018 Reply

  Mul on hea meel, et Sul on nahaga hästi läinud ja kindlasti on Sinu soovitused mõnele ka kasulikud. Küll aga soovin tähelepanu juhtida sellele, et kui inimesel on akne, siis nendest nippidest jääb kahjuks väheks. Ka väga korraliku igapäevase hooldusega ja tervisliku eluviisiga, on paljudel siiski väga tugev akne ja punnid näol on kahjuks nende elu osa. Seega öelda noorele inimesele, et ära meigi ennast, kui tal on akne, on kahjuks natuke tormakas ja mõjub teise inimese enesehinnangule halvasti. Kahjuks ei ole akne ka ainult noorte probleem, vabalt võib akne olla ka 30ndates ja ausalt öeldes on siis isegi raskem sellega toime tulla, kuna pubeka iga peaks ju nagu minevikus olema.
  Samas saan aru,et kui ise selle probleemiga kokku ei ole puutunud, siis ongi raske mõista 🙂
  Soovitan Sul lugeda Anna Elisabethi blogi akne teemal, võib olla saad siis paremini aru, millest räägin 🙂 http://www.annaelisabeth.net/2018/03/minu-must-auk-voitlus-akne-ja.html

  • elokumel - 15/05/2018 Reply

   Väga õige tähelepanek, olen Anna Elisabethi postitust ka lugenud ja täiesti teadlik, et haiguslikku aknet ei saagi pelgalt hooldustoodetega kontrolli alla. Minu eesmärk oligi jagada pigem oma kogemust sellest, kuidas mina isiklikult olen säilitanud oma hea näonaha ja vältinud ka muudest teguritest mitte aknest põhjustatud punnide teket. Loomulikult võib ennast meikida ja sellega oma enesekindlust tõsta, kuid tahtsin tähelepanu juhtida just sellele, et siis peab näo sellest meigist ka korralikult ära puhastama, et olukorda mitte hullemaks teha. Ja usun, et kui noorena juba naha eest hoolitseda, siis on hiljem ka lihtsam (ei mõtle praegu konkreetselt aknet, vaid nt hornonaalseid punne ja ummistunud poore).
   Ja tänan kaasa mõtlemast! 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.