Estonian Fashion Festival

Estonian Fashion Week ühendas sellel aastal 3 Lõuna-Eesti suurimat moeetendust – Mood-Performance-Tants, OmaMood ning Antoniuse moeetendus.

Mood-Performance-Tantsu korraldas Tartu Kõrgem Kunstikool ja show’l olid esindatud nii kooli oma tudengite kollektsioonid kui ka paar kollektsiooni, mida eelneval nädalal juba ERKI moeshow’l näha sai, nende hulgas ka ERKI võidukollektsioon. Nagu nimigi ütleb, ei ole see etendus pelgalt kollekstioonide näitamiseks, vaid sisaldab endas ka tantsu. Meeletult huvitav oli jälgida, mis nüüd järgmiseks tuleb. Kollektsioonid olid meeldivalt terviklikud ning väga hästi läbimõeldud.

Põnevaimad nendest Victoria Käeseli sportrõivad, mille puhul meeldisid mulle eriti lõiked ning värvikombinatsioonid. Siiri Noole elegantsed kangad ning rikkalikud värvitoonid võitsid mu südame. Merje Niinepuu näod unenägudest on reaalse story ja väga huvitava teostusega. Malle Soosaare elegantsed ülikonnad ning maaliliste mustritega pluusid on ka igapäevaseks kandmiseks vägagi sobilikud. Ning loomulikult Annika Kiidroni joped ja mantlid, mis kujutavad murdunud luid ja on disaineri enda sõnul kandjale tähendusega.

OmaMood on alguse saanud Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku tekstiili eriala tudengite lõputööde näitamisest. Eesti Rahvamuuseumis oli muusikat tegemas ka Silver Sepp ja kogu etenduse vältel sai vaadata ka tantsutudengite etteastet. Kõik esitletud kollektsioonid olid rahvuslike sugemetega ja tõestasid, et Eesti rahvarõivaste elemente on võimalik suurepäraselt tänapäevastesse riietesse tuua. Külastasin kevadel ERM-is rahvarõivaste näitust ka, tänu millele märkasin kollektsioonides esinevaid pisidetaile eriti hästi.

Etendusel jäid mulle kõige rohkem meelde Huupi ebakorrapärased kudumid, mis toovad esile iluvigade ilu; Kristina Libe ja Monika Hinti lihtsate lõigetega kollektsioon, millele andsid vunki omanäolised luudetailid; Cärol Otti saare-elust inspireeritud komplektid ning Katre Arula imelised mustrid.

Antoniuse moeetendus on pühendatud kantavate rõivaste näitamisele. Esindatud olid disainerid Eestist, Lätist ja Ukrainast. Nägime nii rõiva- kui aksessuaarikollektsioone.

Minu lemmikud olid Sabīne Viksne helkurtriipudega üleriided, mida ma nüüd endale ka tahan! (Võibolla kunagi..) Kuuli vabaajarõivad on nii mõnusalt oversized, et nendes võiks veeta kogu oma vaba aja. MaiMai megapehmed kudumid, milles võib tunda end kui pilvedes. Anni Ansmanni nahkkotid on minimalistlikud, kuid samal ajal efektsed ning Kadi Veesaare maagilised ehted kummitavad mind siiamaani..

Rohkem pilte näeb minu Instagrami storydest. Sain moefestivalilt väga vinge elamuse ning nautisin iga hetke. Eestlased suudavad ikka kihvte asju luua ning korraldada. Jään põnevusega järgmist kevadet ootama! 🙂

xoxo

If you found it educating, inspiring or motivating, you can share it with your friends:

elokumel

Leave a Reply

Your email address will not be published.