MIS MINUST EDASI SAAB

Peagi on minu elus algamas täiesti uus peatükk. Kohustuslik koolitee on läbi ja käes on aeg uuteks väljakutseteks. See aasta on minu jaoks olnud suur segaduste aeg – mida, kuhu edasi? Usun, et kõik, mis meie elus juhtub, on meie isiklikuks arenguks vajalik. Olin minagi üks hetk oma valikutes täiesti kindel, kuni elu tõi mulle midagi, mis pani mind kõiges kahtlema – õigem oleks vist öelda ümber mõtestama. Prioriteedid muutusid, mina inimesena muutusin. Ikka positiivses võtmes. Lihtsalt mõneks ajaks unustasin oma unistused täitsa ära ja elasin rahulikult ning õnnelikult oma elu edasi. Nüüd olen tagasi alguses püüdmas oma unistusi, targem ja parem inimene kui enne

Kes teab, siis täpselt aasta aega tagasi olin ma täiesti kindel, et jätkan oma kooliteed Inglismaal. Ma olin sellest plaanist nii sillas, mu silmad särasid, kui oma vaimustust lähedastega jagasin. Olin kindel, et see on minu jaoks ainuõige tee. Hea on, et mul oli piisavalt nutti kandideerimisprotsess lõpuni ära teha. Lihtsalt igaksjuhuks

Vahepal tõusis pinnale esialgne varuvariant Eesti Kunstiakadeemia. Ei saa öelda, et mulle see plaan meeldinud ei oleks. Ma olin sellest samamoodi vaimustuses. Mõnda aega. Aga vaimustus läheb üle, kui saad aru, et see pole ikka päris sinu kutsumus. Tabasin ennast olukorrast, kus pidin endalt küsima, mis valikuid ma teeks, kui ma oleks ainult iseendast sõltuv? Kuidas ma saan täita oma unistused?

Elu aitas mu otsustamisele kaasa ja suunas mind tagasi sellele rajale, mille aasta eest valisin. Uskumatu, kui kiiresti võib kõik muutuda. Kuidas võib milleski nii kindel olla ja järgmisel hetkel hoopis vastupidiseid otsuseid teha. Õppisin sellest olukorrast, et kunagi pole garantiid, et tulevik näeb välja just selline nagu parasjagu ette kujutad. Kunagi ei tea, mis järgmisena juhtub. Aga selles osa elu võlu seisnebki, et asjad lähevad nii nagu minema peavad. Kõike ei saa ette planeerida. Nii et kui te küsite minult, mis saab minust 3 aasta pärast, või 10 või 20, ei hakka ma isegi midagi eeldama. Elu muutub liiga ootamatult.

Kindel on see, et oktoobris alustan tudengina University of Southampton‘is Fashion Marketing with Management erialal. Olen rohkem põnevil, kui eales varem. See eriala ühendab kõik mulle huvipakkuvad valdkonnad, teises kultuuriruumis elamine suurendab inimlikkust ning rahvusvahelised tutvused on hindamatu väärtusega. Enam ei kujutaks ettegi, et peaksin Eesti õppima jääma. Kodust lendan ära 8.septembril. Mida lähemale see kuupäev jõuab, seda suurem ärevus mind valdab. Kas ma saan ikka hakkama, kas see on ikka minu eriala, kas ma sulandun keskkonda? jne. Hirm on loomulik, muidu ei toimuks arengut. Oma hirmudest üle saamine ja enda proovile panemine on minu jaoks edasiviiv jõud.

Edaspidi hakkan blogi kirjutama inglise keeles, nii on mulle kasulikum. Ja vaatamata sellele, et ma blogimisest jälle mõnda aega puhkusel olin, jätkan sügisel uue hooga, et jagada moetudengi ülikoolielu ja muud kasulikku, mille enda jaoks avastanud olen. See ya’!

If you found it educating, inspiring or motivating, you can share it with your friends:

2 thoughts on “MIS MINUST EDASI SAAB

 1. Tere Elo,
  Kuna minu inglise keel ei ole kõige parem, siis teatud asjad jäävad segaseks. Kas oleks võimalik teha postitused kakskeelseks? Saan aru, et see võib tûlikas olla, aga nii nii palun 🙏🙏🙏

  1. Tere, Airiin! Aitäh tagasiside eest. Mõistan sinu mure, kuid jah, see on esiteks tülikas. Teiseks ei taha ma postitusi kakskeelse tekstiga liiga pikaks ajada ja peaksin tegema eestikeelsete postituste jaoks eraldi lehe, mille tegemine võtab aega ja natuke taustauuringut, sest haldan oma blogi üksi, ilma kellegi tehnilise abita. Aga ma uurin ja mõtlen selle peale kindlasti!

   Kas sa oled proovinud minu uuemaid inglisekeelseid postitusi lugeda ka?

   Päikest!
   Elo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *