SUVI ALGAS SUURE HOOGA

Ma kirjutasin selle postutuse 20. juunil, aga elutempo pühkis selle mu peast ja nii see siia tolmu koguma jäi.

 

Ülikooliaasta on küll läbi, aga minu karjääriteekond ei lõppe. Räägin natuke pikemalt sellest, mis ma viimasel ajal teinud olen.

Alustuseks teen kõrvalepõike maikuusse, kui seadsin endale eesmärgiks iga päev vähemalt tund aega raamatut lugeda. Seadsin endale kindla aja hommikuti, kohe pärast hommikusööki, kui raamatu kätte võtan ja päevaeesmärgi kohe ära teen. Ja see toimis. Imehästi. Lugesin kokku 2 raamatut ja alustasin ka kolmandaga. Motivatsioonilaeng, mille nendest sain, on meeletu. Jen Sincero on kirjutanud 2 maruhead raamatut: ‘You Are a Badass’ ja ‘You Are a Badass at Making Money’. Mõlemad jagasid väga häid ja praktilisi samme mida teha, et endasse rohkem uskuda ja oma ideed realiseerida. Avasin endale investeerimiskonto (olgu mainitud, et ma olen sellel alal täielik võhik, aga kõik on ju kuskilt alustanud ja tegelikult ei ole informatsiooni leidmine üldse keeruline) ja alustasin ühe projektiga, mille idee tuli minuni juba novembris.

Eelmainitud kolmas raamat, mille just lõpetasin, on ‘The Defining Decade: Why Your Twenties Matter and How to Make the Most of Them Now’, autoriks Meg Jay. See tõestas veel enam seda, kui oluline on juba praegu hakata oma elu looma, mitte oodata, kuni on ‘õige aeg’. Olen palju kuulnud ütlust, mis kõlab umbes et ‘ma olen alles 20, praegu on minu aeg noor olla ja lollusi teha’. No ega ikka ei ole küll. Või vähemalt peab see nooruse ja vabaduse nautimine käima käsikäes reaalsustajuga, et meie aeg siin on piiratud ja kui me tahame oma elus midagi ära teha, siis on parem alustada nüüd kui 10 aasta pärast. Igatahes, soovitan lugeda neid raamatuid.
Oma alustatud projektist nii palju, et koostan veebilehte, mis seotud riietega (üllatus-üllatus, eksole). Vähesed inimesed teavad sellest natuke rohkem ja kohe kõike ma siin ei jaga ka. Nii palju saan öelda, et disain on põhimõtteliselt valmis, kindlasti mitte ideaalne, aga esimene eesmärk on saada lehele sisu ja teha see avalikuks, et see saaks hakata oma eesmärki teenima.

Sellega seoses käisin ma ka Changemakers Summitil, mis oli 3-päevane konverents inimestele, kes tahavad midagi head siin ühiskonnas korda saata. Leidsin selle juhuslikult, kui tegin eeltööd oma veebilehele ja kindel otsus sinna minna sai tõuke Jen Sincero raamatutest. Sain huvitavaid ideid erinevatest valdkondadest ja kohtusin inimestega, kellega ma muidu ilmselt kuskil kohtunud ei oleks. Ma väga pikaks seda postitust ei ajaks, seega kellel rohkem huvi, jälgi mind LinkedInis.

Samal nädalavahetusel toimus Tartus Estonian Fashion Festival, mida ma juba märtsist alates Instagramis aktiivsena aitasin hoida ja etenduste ajal ka Instagrami storysid sain teha. Huvitav kogemus mulle, kuidas leida häid kohti, et liikumise pealt riideid pildistada ja ise samal ajal ka nö ‘kohal olla’. Eesti disain läheb järjest julgemaks ja põnevamaks, nii lahe oli näha, et meil on nii palju noori ambitsioonikaid disainereid.

Viimane uudis on see, et olen kolmandat suve samas ettevõttes tööl. Seekord küll Tallinnas mitte Tartus, ja seda sellepärast, et tahtsin vaheldust ning väljakutset iseendale. 2 aastat tagasi kirjutasin postituse sellest, mida riidepoes töötamine mulle õpetas ja sellel suvel uuetsi tööle asudes tundsin, kuidas ma olen vahepealse ajaga nii palju julgemaks muutunud. Tuli endalegi suure üllatusena see, et vahepeal nagu ei olekski vahet olnud, sest juba esimesel päeval tundsin ennast nii õiges elemendis olevat ja töö sujub palju lihtsamalt ja mõnusamalt kui eelnevatel aastatel.

If you found it educating, inspiring or motivating, you can share it with your friends:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *